Wij lezen en bespreken gezamenlijk het Tibetaans Dodenboek zoals vertaald en van commentaar voorzien door Chögyam Trungpa. Chögyam Trungpa heeft met een prachtig commentaar de tekst, De Bardo Thötröl, toegankelijk gemaakt voor de hedendaagse lezer.
De Bardo Thötröl is een beroemd Tibetaans-boeddhistisch geschrift dat inzicht geeft in de stadia van de geest tijdens en na het stervensproces. Daarin legt het de nadruk op de geestelijke vermogens tot projectie, waardoor deze ‘levensfase’ bij voorbeeld angstaanjagend of juist vredig kan zijn. Vlak na de dood kunnen deze projecties sterke vormen aannemen, omdat het bewustzijn niet meer door middel van het lichaam geaard is. Dit geschrift leert ons deze vormen te onderkennen en geeft ook van de verschillende stadia de even zovele wegen aan om tot verlichting te komen. Traditioneel werd deze eeuwenoude tekst hardop voorgelezen aan de stervende om hem te helpen bevrijding te bereiken. Deze vertaling benadrukt de praktische raad die het boek ook aan de levenden biedt.
Wij lezen per twee weken een aantal pagina’s die we dan met elkaar kunnen bespreken en waarbij we onze vragen kunnen inbrengen.